سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

6.5 درصد از جمعیت جهان دچار افسردگی هستند که بسیاری از افراد مشهور نیز در بین آن ها قرار دارند.

این که افراد گاه گاهی احساس ناراحتی داشته باشند کاملا طبیعی است اما اگر این احساس روزها ادامه پیدا کند می تواند نشانی از بیماری افسردگی باشد.  افسردگی حاد یک دوره غم و اندوه یا بی تفاوتی همراه با علائم دیگر است که حداقل دو هفته متوالی طول می کشد و به اندازه کافی شدید است که فعالیت های روزانه را متوقف کندو با افسردگی مزمن متفاوت است. افسردگی نشانه ضعف یا شخصیت منفی نیست. درمان افسردگی کاملا امکان پذیر است.

علائم اولیه افسردگی یک حالت غم  و یا از دست رفتن علاقه به زندگی است. البته علایم افسردگی موارد زیادی هستند. به عنوان مثال فعالیت هایی که زمانی لذت بخش بودند، جذابیت خود را از دست می دهند. بیماران نیز ممکن است با احساس گناه یا بی ارزش بودن، نا امیدی و افکار تکراری از مرگ یا خودکشی رو به رو شوند.

افسردگی یک بیماری جدی است که می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد، حتی افرادی که به نظر می رسد هیچ مشکلی در زندگی خود ندارند. در اینجا تعدادی از افراد معروف، بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران و نویسندگانی که با افسردگی مبارزه کرده اند را به شما معرفی می کنیم.

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

افراد مشهوری که دچار افسردگی شده اند:

ادلسلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

ادل در مورد ابتلایش به افسردگی می گوید:” من به راحتی می توانم از افسردگی خارج شوم و دوباره به آن دچار شوم. من افسردگی شدیدی بعد از تولد پسرم داشتم که بسیار باعث وحشت من شد. من با هیچ کس در مورد آن صحبت نکردم. من به همه چیز بی میل شده بودم و ۴ تا از دوستان من هم  همین وضعیت را داشتند اما همه برای صحبت در مورد آن بسیار  خجالت زده بودند.”

جی کی رولینگ

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

نویسنده مشهور بریتانیایی و خالق داستان های محبوب هری پاتر میلیون ها نفر را خوشحال کرد اما او خودش تایید کرده است که هنگام نوشتن این سلسله رمان ها احساس افسردگی می کرده است. این حالت او حتی به او در خلق موجوداتی در کتاب که روح انسان ها را می مکند( دمنتور ها) الهام بخشیده است. جی کی رولینگ می گوید:” بسیار سخت است برای کسی که تا به حال افسردگی را  تجربه نکرده است این حالت را توضیح داد، به این دلیل که این حالت با ناراحتی کاملا متفاوت است.”

جیم کری

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

مردی که پشت برخی از خنده دار ترین شخصیت های سینمایی است می گوید روز های غم انگیز و تاریکی را پشت سر گذاشته است. او از دارو های صد افسردگی استفاده می کند ودر حال حاضر یک زندگی بسیار پاک و معنوی دارد. او می گوید “من به ندرت قهوه را می نوشم و در مورد استفاده نکردن از الکل و مواد مخدر بسیار جدی هستم چرا که زندگی خیلی زیبا است. “

سلنا گومز

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

او در مصاحبه با مجله people گفته است:” اضطراب ، حمله های عصبی و افسردگی بر اساس حدس من می توانند از عوارض بیماری لوپوس باشند. می دانم که در این مسیر تنها نیستم  و از دیگران هم می خواهم به همین صورت مشکل خود را درمان بگذارند و حل کنند.”

رابین ویلیامز

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

خودکشی وی در سال ۲۰۱۴ میلادی ملیون ها نفر  را بهت زده کرد، اما این بازیگر / کمدین برنده جایزه اسکار سابقه افسردگی، سوء مصرف مواد مخدر و الکل داشت.

هیث لجر

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

حقیقت مرگ لجر در ژانویه سال ۲۰۰۸ احتمالا هرگز کشف نخواهد شد: این بازیگر ۲۸ ساله به دلیل افسردگی بر اثر سوء مصرف داروهای خواب آور، داروهای مسکن و داروهای اضطراب جانش را از دست داد.

شاهزاده دایانا

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

بر اساس گزارش daily mail قبل از آن که کیت میدلتون با شاهزاده ویلیام ازدواج کند، برای آشنایی با زندگی سلطنتی به مشاوره مراجعه کرد : مادر ویلیام، دایانا در نقش همسر شاهزاده مدتی را دچار تنهایی و افسردگی بوده است.

دایانا از افسردگی پس از زایمان و همچنین اختلالات غذا خوردن نیز رنج می برد. بر اساس گزارش بی بی سی ناراحتی ها او زمانی بدتر شد که او از همسر  خود جدا شد و او از خانواده جدید خود حمایت عاطفی بسیار کمی دریافت کرد.

وینونا رایدر

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

رایدر پس از این که رابطه او با جانی دپ به جدایی منجر شد، رایدر ۱۹ ساله، شروع به سوء استفاده از الکل، حملات اضطرابی و حرکت به سوی افسردگی کرد. او بعد از مدتی برای درمان به یک موسسه رفت و در نهایت با یک درمانگر خصوصی، اقدام به درمان کرد.

اون ویلسون

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

شخصیت عمومی ویلسون یک شخصیت سرگرم کننده دوست داشتنی است، اما جهان شاهد یک چهره تیره تر از او در سال ۲۰۰۷ بود که در آن گزارش ها نشان می داد که او در خانه خود در کالیفرنیا خودکشی کرده است. بعضی از دوستان شوکه شدند، اما بعضی دیگر گفتند که ویلسون دچار افسردگی بود. ویلسون در آن زمان ۳۸ سال داشت، که با اعتیاد به مواد مخدر بود مبارزه کرد.

ویلسون پس از تلاش برای خود کشی بر اساس گزارش ها بعد از یازده هفته شروع به وقت گذراندن بیشتر با دوستان و خانواده کرد تا بتواند بر این مساله غلبه کند.

کیتی پری

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

این ستاره پاپ مبارزه خود را با افسردگی در یک برنامه زنده در یوتیوب به اشتراک گذاشت. پری گفت که او می خواست طرفداران، او را ببینند چرا که اگر مردم ببینند که او هم مانند آن هاست آن ها می توانند به همان اندازه او به رویاهای بزرگ فکر کنند و به آن دست یابند.

لیدی گاگا

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

لیدی گاگا می گوید که او تمام طول زندگی خود افسردگی و اضطراب روبه رو بوده است. او می گوید که شرم آور نیست که اعتراف می کند که دارو های افسردگی مصرف می کند. او در مصاحبه با مجله Billboard گفت: “مهم است که که مردم درباره سلامت روانی خود صحبت کنند. اگر ما داستان های خود را به اشتراک بگذاریم و در کنار هم باشیم، قوی تر هستیم”.

کریستن بل

سلبریتی هایی که افسردگی را تجربه کرده اند

بازیگر ی که به خاطر شخصیت آنا در فیلم Frozen شناخته شده است، می گوید او از زمانی که در کالج بود افسردگی داشت. در یک مقاله برای وب سایت Motto، بل می گوید: “در مورد مبارزه با بیماری های روحی، هیچ فرد ضعیفی وجود ندارد.

شخصیت های تاریخی

آبراهام لینکلن

او در سال ۱۸۴۱ به مشاور حقوقی اش نوشت :” اینکه من بهتر می شوم یا نه را نمی توانم بگویم” او در زمان های تاریک افسردگی اش بسیار به خانواده و دوستان و پزشکش وابسته بود.

از دیگر شخصیت های تاریخی مبتلا به افسردگی می توان به ارنست همینگوی، وینسنت چرچیل، زیگموند فروید و ژنرال شرمن اشاره کرد.


منبع: health.com

1 comment

  1. پویا

    کسایی که زیاد افسرده و غمگین هستن تو درونشون آرامش ندارن آرامش درونی از نیمکره ی سمت چپ مغز بدست می آد هرکسی که نیمکره ی سمت چپ مغزش فعال تر باشه این آدم آرامش درونی بیشتری داره و هرچی که آرامش درونی بیشتر باشه شجاعت هم بیشتره ازتون خواهش میکنم این نظر این حقیر رو نمایش بدید تا شاید کسایی که از ترسها و اضطرابای بیخودی رنج میبرن دلیل این ترسها و اضطرابای بیخودی و بفهمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *